مجموعه خرمای صادراتی ایران شما را به خرید بهترین محصولات خرما دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرما ربی مرغوب سیستان و بلوچستان

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرمای سیستان و بلوچستانخرما ربی سیستان و بلوچستان

خرما ربی سیستان و بلوچستان یکی از بهترین رقم تولیدی این استان به شمار می آید. از نمونه های مرغوب آن می توان به خرما ربی سراوان و خرما ربی ایرانشهر و همچنین اطراف آن اشاره کرد. بدیهی است که قیمت خرما ربی در این مناطق و سایر مراکز دیگر با توجه به بسیاری موارد می تواند متغیر باشد.

خرمای ربی سیستان و بلوچستان

خرمای سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان استانی پهناور با ظرفیت های بالقوه در تولید محصولات باغی به شمار می آید. از مهمترین این ارقام که مبحث این مقاله است، انواع خرما می باشد.
متاسفانه بسیاری فکر می کنند که این استان تنها محدود به چند رقم خاص منتج می شود. این در حالی است که انواع خرمای سیستان و بلوچستان بیش از ۳۰ رقم می باشد.
در واقع، در هر یک از مناطق این استان تا چشم کار می کند نخلستان های سر به فلک کشیده شده دیده می شود. بخش اعظم این نخیلات، مرکز تولید خرمای ارگانیک می باشد که طعم فوق العاده ای دارد.
اگر به اختصار بخواهیم این ارقام را نام ببریم، می توان به خرما ربی، خرما مضافتی، خرما پیارم، خرما مجول، خرما زاهدی، خرما دسکی، خرما برنی، خرما پیمازو و … اشاره کرد.

خرمای ربی سیستان و بلوچستان

خرما ربی سیستان و بلوچستان

هر یک از ارقام ذکر شده در بالا، در حجم های کم و زیاد تولید و به بازار عرضه می گردد. مثلا خرمای برنی خواص بیشماری دارد. و مصرف کنندگان پس از تحقیقات و اطلاع از این موضوع، استقبال خوبی از این رقم می کنند. اما حجم تولید خرما برنی بسیار بسیار کم است.
اما در این میان، خرمای محبوب و بیشتر شناخته شده ی خرما ربی و خرما مضافتی در حجم های چند هزار تنی تولید و روانه ی بازار می گردد.
خرمای ربی سیستان و بلوچستان بور و مشکی رنگ، اندازه ی ۳ الی ۵ سانت و در طبقه ی ارقام خشک و نیمه خشک (با توجه به میزان رطوبت) طبقه بندی می گردد.
تعداد اندکی به اشتباه آن را خرما ربی بلوچستان معرفی می نمایند که اشتباه است. در واقع، چون بیشتر در این استان تولید می شود، عبارت صحیح آن خرما ربی سیستان و بلوچستان (sistan and baluchestan of rabbi dates) می باشد.
تقریبا می توان گفت بیشتر این رقم صادرات می شود. برخی تجار کم تجربه یا تازه وارد، به استباه آن را با رقم خرما پیارم یکسان می دانند. این در حالی است که تفاوت خرمای ربی و پیارم زیاد است. مثلا قیمت خرمای ربی به مراتب بسیار ارزان تر از رقم پیارم می باشد.
در نهایت، این نکته توجه شود که به صورت پراکنده خرمای ربی در مناطق مختلف این استان کاشت و برداشت می شود. بنابراین، تا حدودی این ارقام از لحاظ رنگ و اندازه و میزان گوشت، تفاوت هایی را دارند. بدیهی است که در بازار خرمای ربی ایران، با قیمت های مختلف و متفاوت عرضه شود.
از معروف ترین این مراکز می توان به خرما ربی ایرانشهر و خرما ربی سراوان و اطراف آن ها اشاره کرد.

مدیریت: جواد تهمتن

شماره همراه:  9153847832(98+)

واتس آپ:  989153847832+

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه خرمای صادراتی ایران شما را به خرید بهترین محصولات خرما دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید