مجموعه خرمای صادراتی ایران شما را به خرید بهترین محصولات خرما دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت فروش خرما زاهدی در بوشهر چقدر است؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع خرمای صادراتی استان بوشهرقیمت خرما زاهدی در بوشهر

قیمت خرما زاهدی در بوشهر با توجه به منطقه تولید محصول، کیفیت و سایر موارد متفاوت می باشد. به عنوان مثال خرما زاهدی پشتکوه قیمت متفاوتی با رقم سایر مناطق دارد. هر ساله انواع خرمای زاهدی در حجم های بالا در این استان تولید و به بازار عرضه و در بسته بندی های مختلف به فروش می رسد.

انواع خرمای صادراتی استان بوشهر

پتانسیل و شرایط آب و هوایی مناسب باعث شده تا ایران یکی از بزرگترین قطب های تولید خرمای جهان باشد. این در حالی است که نزدیک به ۱۵ استان کشورمان در حوزه ی نخل داری و تولیداین محصول فعالیت می کنند.
اما استان هایی همچون بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و فارس از شاخص های تراز اول، هم از لحاظ سطح زیر کشت و هم از لحاظ حجم تولید شناخته می شوند. مثلا استان بوشهر که سطح زیر کشت نخیلات آن نزدیک به ۳۵ هزار هکتار است و تنوع تولید انواع خرما در آن بسیار زیاد می باشد. تقریبا ۳۰ هزار تن انواع رطب و نزدیک به ۱۳۰ هزار تن خرما از آن برداشت می شود.
اما نکته ای که هائز اهمیتی که باید بدانید این است که ثمره نخیلات علاوه بر خرما، به صورت خارک و همچنین رطب نیز جمع آوری شده و به بازار عرضه می گردد. در واقع به جرات می توان گفت گلچینی از بهترین خرمای ایران را می توان در استان بوشهر یافت.
اما تعداد محدودی از این ارقام قابلیت صادرات را دارند. چرا که حجم تولید آن ها قابل توجه بوده و می تواند علاوه بر نیاز مصرف کنندگان در بازار داخل، نیاز بسیاری از کشورهای جهان را برطرف نماید.
از مهمترین آن ها می توان به خرما زاهدی و خرما کبکاب اشاره کرد. که مهمترین بازار هدف صادراتی این ارقام، کشور هند، پاکستان، عراق و بسیاری از کشورهای CIS و تعدادی از کشورهای اروپایی می باشد.

لیست قیمت خرما زاهدی

قیمت خرما زاهدی در بوشهر

همانطور که در بالا اشاره شد، خرمای زاهدی از ارقام پرمصرف و ارزآور کشور محسوب می شود. این رقم با توجه به بافتی که دارد، آن را در طبقه ی خشک و نیمه خشک قرار می دهند. البته این موضوع بستگی به زمان برداشت این محصول دارد. به عبارت دیگر، تعداد اندکی از کشاورزان رطب زاهدی را نیز عرضه می کنند.
اما تجار حرفه ای می دانند که این رقم با توجه به کیفیت و بازار پسندی که دارد، مشتریان خاص خود را نیز دارا می باشد. به عبارت دیگر، منطقه به منطقه در این استان هر یک به تنهایی یک مرکز تولید خرما به شمار می آیند. که این رقم نیز بیشترین سطح زیر کشت را دارد.
اما میزان رطوبت در هر یک از این مناطق باعث شده تا خرما زاهدی هر منطقه تا حدودی از لحاظ رنگ، اندازه و جذب مشتری و یا انتخاب سلیقه های مختلف، متفاوت باشد.
همین موضوع باعث شده تا در بازار خرما زاهدی ایران شاهد تقاضا برای هر یک از این محصولات با قیمت های متفاوتی باشیم. بنابراین برای پاسخ به این سوال که قیمت خرما زاهدی در بوشهر چقدر است، می باست پارامترهای دیگری را نیز در نظر گرفت.
اما طبقه بندی قیمت خرمای زاهدی در استان بوشهر براساس هر یک از این مناطق را می توان به روایت تصویر بالا شرح داد.
ناگفته نماند که از مهمترین این مراکز در استان بوشهر می توان به منطقه پشتکوه (طلحه، فاریاب، کلمه، تنگه زرد و ..) که کیفیت بسیار بالایی دارد و از جمله بهترین خرما زاهدی ایران به شمار می آید اشاره نمود.
در ادامه می توان سایر مناطق از جمله اطراف برازجان، وحدتیه، آبپخش، دالکی، اهرم و … را نیز نام برد.

مدیریت: جواد تهمتن

شماره همراه:  9153847832(98+)

واتس آپ:  989153847832+

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه خرمای صادراتی ایران شما را به خرید بهترین محصولات خرما دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید