مشاوره و سفارش

تفاوت خرما و رطب

خرما یا رطب گیاهی گرمسیری می باشد که دارای میوه ای ضد سرطان، شیرین و هسته ای سفت بوده و به صورت خوشه های بزرگ از نخل آویزان می گردد.

به مرحله اول و میوه خرمای نرسیده خارک می گویند. میوه نخل در این مرحله با توجه به نوع واریته به رنگ قرمز و زرد است.

به مرحله بعد، رطب می گویند. در این مرحله رطوبت محصول بسیار زیاد می باشد. حس خوب تازه خوری رطب بی نظیر می باشد. مرحله نهایی، خرمای کامل می باشد که نسبت به رطب از رطوبت کمتر و قند بیشتری برخوردار است. خرماها با توجه به نوع آن زرد، نارنجی، قهوه ای و مشکی رنگ می باشد. مثلا خرما مضافتی تقریبا مشکی، خرما کلوته قهوه ای پررنگ و خرما زاهدی زرد و طلایی رنگ می باشد.

وضعیت خرمای ایران در جهان

ایران عزیز از بزرگترین کشورهای تولید کننده و از بهترین صادر کنندگان خرما در جهان می باشد. ایران در سال ۱۳۷۲ با صادرات بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع خرما مقام اول را در دنیا کسب نمود. میزان تولید خرما در دنیا بیش از ۷٫۵ میلیون تن می باشد که سهم ایران از این تولید بیش از ۱٫۲ میلیون تن است. می توان گفت ایران با تولید ۱۶% از تولید خرمای جهان، بعد از مصر، بزرگترین تولید کننده خرما می باشد.

کشورهای الجزایر، عربستان، عراق، پاکستان، سودان، عمان، امارات متحده عربی و تونس به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند. آمار گمرک نشان می دهد هر ساله خرمای صادراتی ایران به بیش از 70 کشور جهان از جمله پاکستان، هند، عراق، ترکیه، قزاقستان، قطر، امارات متحده عربی، عمان، روسیه، چین، آلمان، انگلستان، افغانستان، ترکیه، مالزی، کانادا و غیره صادر می شود.

بسیاری از افرادی که خرما ایرانی را مصرف کرده اند تایید کرده اند که طعم آن بی نظر و غیر قابل مقایسه با سایر کشور ها می باشد. مخصوصا که بیشتر این ارقام به صورت ارگانیک و بدون استفاده از سموم شیمیایی تولید می گردد.

سورتیگ و بسته بندی خرما

همانطور که می دانید خرما محصول باغات و نخیلات می باشد. زمانی که میوه خرما از نخل چیده می شود همراه با گرد و خاک، محصول درجه یک، درجه دو، کرم خورده، بلبل خورده و ضایعات می باشد. بنابراین وجود مجموعه هایی که این موارد را برطرف کند ضرورت پیدا می کند. به این واحد ها اصطلاحا مجموعه سورتیگ و بسته بندی خرما می گوییم. چرا که برای صادرات خرما و عرضه آن به بازار هدف باید خرمای سالم و درجه یک جداسازی شده و در بسته بندی مناسب و زیبا و مشتری پسند تهیه گردد. البته این فرآیند کاملا تخصصی بوده و در مجموعه های مختلف با دقت و ضعف کم و زیاد انجام می شود. در نهایت نوع بسته بندی، که می تواند در فروش هر چه بیشتر و رضایت حداکثری مصرف کننده را به دنبال داشته باشد. موردی که هر ساله نسبت به سال های قبل بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

لیست کامل محصولات

نام محصولتوضیحاتنوع بسته بندیوضعیتقیمت
خرما مضافتی بم، نرماشیر، جیرفت، سراوان، ایرانشهرسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما پیارمسوپرسلکت و سلکت حاجی آباد / بدون هستهسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما کلوتهجیرفت، عنبرآباد، فاریاب، قلعه گنج و کهنوجسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما استعمران/سایرسلکت و جی آی کیو شادگان و کارون / بدون هسته / پرسیسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما زاهدی/قصبپشتکوه، خشت، فراشبند و قیروکازینسفارشیموجودتماس بگیرید
رطب/خرما کبکابدشتستان، اهرم و خشتسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما خاصوییریزه، شکلاتی و معمولی حاجی آبادسفارشیموجودتماس بگیرید
خرما ربیسورت باغی و کارخانه ای سراوان و ایرانشهرسفارشیموجودتماس بگیرید

مشاوره سریع و رایگان

پراکندگی کاشت و برداشت خرما در ایران بسیار بالا می باشد. بیشتر این ارقام در استان های جنوبی ایران، انواع خرما با کیفیت های متفاوت تولید می شود. در بازار رقابتی امروزه، دسترسی سریع و به هنگام اطلاعات و تهیه خرما به صورت مستقیم بسیار هائز اهمیت می باشد.

دانستن اینکه چه خرمایی، در چه زمانی، با چه نوع بسته بندی و قیمتی را انتخاب کنید لازم و ضروری می باشد. در واقع تفاوت تجار، بازرگانان و صادرکنندگان موفق و افراد شکست خورده توجه به همین یک جمله کوتاه می باشد.

در واقع مهم می باشد برای جامعه هدفی با درآمد کم و ذائقه ای متفاوت، محصولی درخور آنها را انتخاب و عرضه نمایید.

بنابراین شما می توانید از طریق ارتباط با ما به صورت جلسات حضوری و غیر حضوری به صورت تماس تلفنی و ارتباط در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی علاوه بر مشاوره رایگان، اطلاعت مفیدی را دریافت کنید.

توجه به این نکات باعث می شود با شناخت انواع خرما، قیمت و کیفیت هر منطقه، مدیریت زمان و هزینه کرده و حرفه ای اقدام کنید.

تماس

09153847832

ایمیل

araddates@gmail.com

تلگرام

Bazar_Khorma@

آشنایی با خدمات ما

بدیهی است کشوری که قطب تولید خرما در جهان است، فروشندگان مختلف هم داشته باشد. فروشنده هایی در قالب کشاورزان یا همان نخلداران، تولیدکنندگان و صاحبین برند، بازرگانان و واسطه ها. به همین دلیل است که می گویند مهم می باشد که از کجا خرید خود را انجام می دهید.

مجموعه های تولیدی ما در چندین استان خرماخیز فعالیت دارد. گروه ما طی این چند سال حضور، بر اساس تجربه و نیاز مشتریان تلاش می کند تا آمادگی خود را جهت ارائه هرچه بهتر خدمات مرتبط افزایش دهد.

این خدمات مناسب تجار و بازرگانان داخلی، بین المللی و همچنین شرکت های بسته بندی، پخش و توزیع خرما می باشد. مهمترین این خدمات شامل مشاوره رایگان خرید و فروش، پیش خرید خرما در ابتدای فصل برداشت، تامین و عرضه مستقیم انواع رطب و خرما، سورتینگ حرفه ای و بسته بندی تحت برند و در نهایت صادرات خرما به کشور مقصد می باشد.

مدیریت مجموعه خرما صادراتی

جواد تهمتن

Call Now Buttonتماس بگیرید